Nowe oblicze Działu Rozwoju Technicznego Audi

Wtorek 26 lipiec 2011 - Kategoria: Aktualności

Nowe oblicze Działu Rozwoju Technicznego AudiDział Rozwoju Technicznego AUDI AG w Ingolstadt będzie miał nową wizytówkę: w Forum Simultaneous Engineering (SE), na ośmiu piętrach, nad samochodami przyszłości będzie pracowało 450 osób.

W nowym centrum komputerowym na dwóch najniższych kondygnacjach będzie biło komputerowe serce przedsiębiorstwa. Podczas uroczystości zakończenia pewnego etapu prac nad wartym 70 milionów euro obiektem Michael Dick – Członek Zarządu ds. Rozwoju Technicznego i Axel Strotbek – Członek Zarządu ds. Finansów i Organizacji podziękowali wszystkim projektantom, budowniczym i innym osobom uczestniczącym w projekcie za ich zaangażowanie.

„Audi rośnie – i to widać także po projektach budowlanych w Dziale Rozwoju Technicznego. Funkcjonalna architektura nowego obiektu skróci drogi między poszczególnymi działami. Dzięki temu stworzymy dodatkową przestrzeń na innowacje” – wyjaśnił szef ds. rozwoju Michael Dick podczas wieszania wiechy po ukończeniu stanu surowego budynku. „Dziękuję wszystkim osobom uczestniczącym w projekcie za ich zaangażowanie w jego realizację.”


Nowy budynek wzmocni ścisłą współpracę całej organizacji Audi i jednocześnie będzie siedzibą serwerowni. Axel Strotbek, Członek Zarządu ds. Finansów i Organizacji uważa takie połączenie za wyjątkowo korzystne – „Bez IT nie można sobie wyobrazić konstruowania samochodów. Naszym nowym centrum modernizujemy, a jednocześnie chronimy środowisko i zasoby naturalne.”
Nowe centrum komputerowe stawia bowiem na „Green IT” i obniża zużycie energii i emisję CO2 o co najmniej jedną trzecią. Inwestycja 70 milionów euro w pierwszy z zaplanowanych do 2015 roku trzech etapów budowy jest ponadto wyraźnym znakiem przywiązania firmy do lokalizacji w Ingolstadt.

Imponujący budynek postaje na północnym terenie Audi w Ingolstadt. Na ośmiu piętrach SE-Forum pracować będzie 450 osób. To projekt w formacie XXL – łącznie wywiezionych zostało 6.000 ciężarówek ziemi z wykopów. Głównym założeniem nowego obiektu było połączenie wszystkich pracowników pracujących równolegle nad rozwojem produktów i stworzenie dla nich optymalnych możliwości komunikacji. Na parterze będą mieścić się sale konferencyjne i audytorium na 400 osób, 40 stanowisk PC-Pool, na których pracownicy będą mogli mieć zawsze dostęp do potrzebnych danych. Ponadto znajdować się tam będą specjalne pomieszczenia informacyjne związane z różnymi projektami modeli.

Pierwsza kondygnacja ma przypominać kampus uniwersytecki i będzie dostępna dla wszystkich pracowników Audi. Obok biblioteki znajdzie tutaj miejsce między innymi Audi-Ideenmanagement i centrum samochodów pracowniczych. Ponadto będzie można skorzystać ze sklepu samoobsługowego i kącika kawowego. Pomosty łączące z Centrum Produkcji Przedseryjnej i budynkiem T1 poprawią komunikację między poszczególnymi częściami przedsiębiorstwa.

Na nowe centrum komputerowe na dwóch podziemnych kondygnacjach przewidziano 2.000 metrów kwadratowych powierzchni. Ustawionych będzie na niej 6.000 serwerów. Stamtąd będą wychodzić wszystkie istotne usługi IT i obsługiwanych będzie około 51.000 użytkowników komputerów w Audi.

Źródło: Audi, informacja Mototarget.pl

Tagi:

Napisz co myślisz

Re: Nowe oblicze Działu Rozwoju Technicznego Audi

Zaloguj się