Porażka Eliasa – to jego koniec w MotoGP?

Piątek 29 lipiec 2011 - Kategoria: Aktualności

Porażka Eliasa - to jego koniec w MotoGP?Aktualny mistrz świata kategorii Moto2 nie radzi sobie w MotoGP.

Toni Elias nie jest debiutantem w kategorii MotoGP. Hiszpański motocyklista ma już na swoim koncie kilka lat startów w najwyższej motocyklowej klasie wyścigowej na świecie zarówno na motocyklu marki Honda jak i Ducati. Elias wygrał pamiętny wyścig na torze Estoril w 2006 roku, wyprzedzając na mecie drugiego Valentino Rossiego o zaledwie dwie tysięczne sekundy. Do jego sukcesów dochodzi jeszcze kilka wizyt na podium i walka o pozycje w czołówce.

Po nienajlepszym sezonie 2009, rok później Toni Elias został zdegradowany do niższej kategorii Moto2. Ten krok okazał się dla hiszpańskiego motocyklisty niesamowity – mnóstwo zwycięstw, wyśmienite tempo i ostatecznie tytuł mistrza świata. Po takim sukcesie było pewne, że Elias wróci do klasy królewskiej i trafił do jednego z bardziej rozpoznawalnych zespołów, jakim jest LCR Honda.

Sezon 2011. Toni Elias fatalnie rozpoczyna swoją jazdę z teamem LCR Honda. Hiszpan kompletnie sobie nie radzi, zamyka tył stawki, jego straty na jednym okrążeniu sięgają niesamowitych liczb, a wyniki na punktowanych miejscach są jedynie efektem wywrotki zawodników jadących przed nim. Co się stało z tym sympatycznym zawodnikiem, który potrafił każdego zaskoczyć swoim stylem jazdy? Wiadomo tylko, że szef zespołu LCR Honda, Lucio Cecchinello stracił już cierpliwość i po ostatnim wyścigu na torze Laguna Seca postawił sprawę jasno – albo Elias weźmie się w garść i zacznie konkretnie jeździć, albo wyleci z teamu i może się to stać nawet w trakcie sezonu. Ultimatum Cecchinello jest jak najbardziej uzasadnione, bowiem w ostatnim wyścigu z dziką kartą w jego zespole wystartował Ben Bostrom, który nigdy nie ścigał się w MotoGP, w odróżnieniu od Eliasa. Okazało się, że do momentu wycofania się z wyścigu, Bostrom był o wiele szybszy od Eliasa, mistrza Moto2!

Jeżeli Elias rzeczywiście nie da rady odbić się od dna, straci swoją posadę w LCR Honda. Co ciekawe Lucio Cecchinello już rozmawia z Johnem Hopkinsem, który przez wiele lat ścigał się w MotoGP. Czyżbyśmy mieli podziwiać powrót „Hoppera” do klasy królewskiej jeszcze w tym sezonie?

Źródło: Informacja Mototarget.pl

Tagi: »

Napisz co myślisz

Re: Porażka Eliasa – to jego koniec w MotoGP?

Zaloguj się