Pupotestowanie nowego Chevroleta Malibu

Piątek 29 lipiec 2011 - Kategoria: Aktualności

Pupotestowanie nowego Chevroleta MalibuInżynierowie Chevroleta wiedzą, jak dogodzić klientom. Specjalny zespół ekspertów bada różne kształty i rozmiary pośladków, aby stworzyć idealny fotel dla nowego Malibu.

Najlepsze rezultaty zawsze osiąga się w zespole, dlatego w przypadku konstrukcji siedzeń dla nowego Chevroleta Malibu posłużono się projektem inżynierów z Europy, który następnie odpowiednio zmodyfikowano w laboratoriach w Stanach Zjednoczonych i Azji. W tym celu wykorzystano na przykład technologię cyfrowego odwzorowywania kształtów pośladków osób o różnej budowie ciała, a także specjalną maszynę testującą, która przy pomocy kilku nakładek w kształcie ludzkiej „pupy” symulowała nacisk tej części ciała na fotel.

„W ten sposób badamy wytrzymałość pianki i innych materiałów zastosowanych w siedzeniu, natomiast naszym ostatecznym celem jest określenie ‘złotego środka’ w kwestii komfortu,” mówi Daniel Cohen, jeden z inżynierów pracujących nad kształtem foteli modelu Malibu. „Chcemy, aby fotel nie był ani za twardy, ani za miękki. Jednym słowem: musi być idealny.”

Ważna jest także ocena prototypów siedzeń przez „żywych testerów”, którzy badają komfort podróżowania na dystansie tysięcy kilometrów. Dzięki temu klient, który usiądzie za kierownicą nowego Malibu poczuje różnicę na własnej… skórze.

Źródło: Chevrolet, informacja Mototarget.pl

Napisz co myślisz

Re: Pupotestowanie nowego Chevroleta Malibu

Zaloguj się