Przeciętny weekend dla Bogdanki

Wtorek 2 sierpień 2011 - Kategoria: Aktualności

bogdankaJames Ellison, zawodnik lubelskiego zespołu motocyklowego Bogdanka PTR Honda, wywalczył dziesiąte miejsce w swoim „domowym” wyścigu ósmej rundy Motocyklowych Mistrzostw Świata World Supersport na brytyjskim torze Silverstone.

Ellison, który po problemach technicznych w sobotniej kwalifikacji nie był w stanie poprawić swojego piątkowego czasu i ruszał z szesnastej pozycji, po starcie szybko awansował i niemal do mety toczył zacięty pojedynek z reprezentantem siostrzanej ekipy Parkalgar Honda, Portugalczykiem Miguelem Praią.

Jedyny Polak w MŚ kategorii Supersport, Paweł Szkopek, na drugiej Hondzie Bogdanka PTR walczył o miejsce w punktowanej piętnastce, gdy uślizg przedniego koła zakończył jego zmagania na dziesiątym z szesnastu okrążeń. Wyścig wygrał lider klasyfikacji generalnej Chaz Davies. Marcin Walkowiak, reprezentujący Bogdankę w klasie Superstock 1000, ukończył swój wyścig na 21 miejscu. Przed kolejną rundą, która w pierwszy weekend września odbędzie się na niemieckim Nurburgringu, zawodników czeka miesięczna przerwa.

James Ellison: „Wiedziałem, że startując z szesnastego pola, to nie będzie łatwy wyścig, ale ostateczny wynik i tak jest niezły. Chciałem wejść w pierwszy zakręt po wewnętrznej i wyprzedzić kilku rywali, ale trzech innych zawodników miało podobny pomysł i omal nie skończyło się to upadkiem. Wyprzedzałem kolejne maszyny i miałem już w zasięgu wzroku pierwszą szóstkę, więc gdyby nie czas stracony w sobotę, wynik mógł być świetny.”

Paweł Szkopek: „Ostro walczyłem z Vito Iannuzzo. Był ode mnie wolniejszy, ale świetnie się bronił, co sprowokowało mnie do błędu i uślizgu przedniego koła podczas hamowania. Szkoda, ponieważ walczyłem o kolejne punkty, ale wiele się w ten weekend nauczyliśmy i znaleźliśmy kilka ciekawych rozwiązań. Przed nami krótka przerwa, podczas której zamierzam ostro trenować, aby na ostatnie cztery wyścigi być idealnej formie.”

Marcin Walkowiak:„To nie był dla mnie weekend marzeń, ale raz jeszcze przekonałem się jak ważna jest w zawodach tej rangi znajomość toru. Silverstone to dla mnie nowy obiekt, ale mimo to zrobiliśmy podczas tej rundy pewne postępy. Chce intensywnie przepracować wakacyjną przerwę, aby zakończyć sezon mocnym akcentem.”

Igor Piasecki, dyrektor Bogdanka Racing: „James stracił w sobotę sporo czasu z powodu problemów z jednostką napędową, ale mimo dalekiego pola startowego, podczas wyścigu pokazał  wolę walki. Paweł zakończył rywalizację pechowo, ale także miał niezłe tempo na całkowicie nowym dla siebie torze, dlatego na wakacyjną przerwę udajemy się pewni siebie przed końcówką sezonu.”

Źródło: Media4Racing, informacja Mototarget.pl

Napisz co myślisz

Re: Przeciętny weekend dla Bogdanki

Zaloguj się