Button wygrywa Grand Prix Węgier

Wtorek 2 sierpień 2011 - Kategoria: Aktualności

Button wygrywa Grand Prix WęgierJenson Button wygrał Grand Prix Węgier na torze Hungaroring.

Jenson Button przekraczając linię mety na pierwszym miejscu, we wspaniały sposób uczcił swój dwusetny start w Formule 1. Brytyjczyk wyścig na torze Hungaroring przejechał praktycznie bezbłędnie, cierpliwie czekając na odpowiednią okazję, a ta nadarzyła się gdy Lewis Hamilton popełnił szkolny błąd w jednej z szykan. Button bez problemu wykorzystał sytuację i wysunął się na prowadzenie, którego nie oddał już do końca wyścigu.

Drugą pozycję wywalczył lider klasyfikacji generalnej Sebastian Vettel. Niemiecki kierowca teamu Red Bull Racing startował z Pole Position i obronił swoją pozycję po zgaszeniu świateł, jednak już na piątym okrążeniu stracił pozycję lidera, której nie odzyskał do końca zmagań.

Trzecie miejsce uzyskał Fernando Alonso. Kierowca Ferrari zaliczył dosyć dziwny wyścig. Za każdym razem gdy wyprzedzał kolejnych rywali, popełniał jakiś błąd i całą pracę musiał wykonać od początku. Ostatecznie Hiszpan zdołał się otrząsnąć, dzięki czemu wskoczył na trzecie miejsce na podium.

Lewis Hamilton znalazł się na czwartej pozycji, po tym jak został ukarany przejazdem przez aleję serwisową za niebezpieczny powrót do rywalizacji, po zaliczeniu tak zwanego „bączka”. Stąd trzecia pozycja Alonso. Hamilton z pewnością jest mocno zawiedziony końcowym rezultatem, ponieważ jechał po pewne zwycięstwo, zanim zaliczył błąd w jednej z szykan. Pierwszą piątkę uzupełnił Mark Webber, który na ostatnich okrążeniach musiał stoczyć zaciętą walkę ze zdeterminowanym Hamiltonem.

Pięć pierwszych miejsc klasyfikacji generalnej:

1. Sebastian Vettel (RBR-Renault) – 234
2. Mark Webber (RBR-Renault) – 149
3. Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) – 146
4. Fernando Alonso (Ferrari) – 145
5. Jenson Button (McLaren-Mercedes) – 134

Źródło: Official F1, informacja Mototarget.pl

Napisz co myślisz

Re: Button wygrywa Grand Prix Węgier

Zaloguj się