Elektryczne Fordy na ulicach Kolonii

Czwartek 18 sierpień 2011 - Kategoria: Aktualności

Elektryczne Fordy na ulicach KoloniiW pełni elektryczne samochody użytkowe są niezawodne i doskonale sprawdzają się w warunkach miejskiej eksploatacji. Potwierdzają to wyniki testów przeprowadzonych w ramach projektu colognE-mobil.Celem przedsięwzięcia sponsorowanego przez władze miasta Kolonia, firmę RheinEnergie AG, Uniwersytet Duisburg-Essen oraz firmę Ford Motor Company jest przetestowanie floty 10 egzemplarzy Forda Transit BEV oraz 10 Fordów Transit Connect Electric na ulicach Kolonii. Samochody użytkowane są przez klientów flotowych działających w sektorze usługowym, którzy sprawdzają możliwości samochodów w ruchu miejskim. Pod koniec roku gamę pojazdów testowych uzupełni pięć Fordów Focus Electric.

Od czasu rozpoczęcia badań w kwietniu 2010 roku elektryczne Fordy przejechały łącznie 50 000 kilometrów, wykonując typowe zadania powierzane pojazdom użytkowym. W okresie eksploatacji użytkownicy przeprowadzili także około 1 500 ładowań pokładowych akumulatorów, co pozwoliło wyciągnąć pierwsze wnioski odnośnie działania „zielonego” układu napędowego w pojazdach tego typu.

Maksymalny zasięg na pełnym ładowaniu – wynoszący 165 kilometrów w przypadku Forda Transit BEV i 130 kilometrów w Fordzie Transit Connect Electric – okazał się w więcej niż wystarczający podczas codziennej eksploatacji, gdyż użytkownicy pokonywali średnio od 25 do 70 kilometrów.

Źródło: Ford, informacja Mototarget.pl

Tagi:

Napisz co myślisz

Re: Elektryczne Fordy na ulicach Kolonii

Zaloguj się