GM o 89% w górę

Czwartek 18 sierpień 2011 - Kategoria: Aktualności

GM o 89% w góręFirma General Motors Company (NYSE: GM) ogłosiła dzisiaj zysk netto za drugi kwartał 2011 r. przypadający na posiadaczy akcji zwykłych w wysokości 2,5 mld USD lub 1,54 USD rozwodnionego zysku netto na jedną akcję, co oznacza szósty z rzędu kwartał zakończony przez firmę zyskiem.W drugim kwartale 2010 roku zysk netto przypadający na posiadaczy akcji zwykłych wyniósł 1,3 mld USD lub 85 centów rozwodnionego zysku na jedną akcję.

Przychody wzrosły o 6,2 mld USD do 39,4 mld USD w porównaniu z drugim kwartałem 2010 roku. Skorygowany EBIT wyniósł 3,0 mld USD w porównaniu do 2,0 mld USD w drugim kwartale 2010 r. Nie było nadzwyczajnych zdarzeń w żadnym z tych okresów.  

„Inwestycje GM w rozwiązania zmniejszające zużycie paliwa, design oraz jakość zaczynają przynosić rezultaty na całym świecie, potwierdza to wzrost naszego udziału w rynku oraz wyniki finansowe”, powiedział Dan Akerson, prezes i CEO. „Nasze postępy są stabilne, przygotowujemy się do wprowadzenia na rynek kolejnych nowych produktów w tym roku, a będą to m.in. Chevrolet Sonic w Ameryce Północnej, Opel/Vauxhall Zafira w Europie oraz Baojun 630 w Chinach, co pozwoli na utrzymanie dotychczasowego trendu”.

W ubiegłym kwartale przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej z części motoryzacyjnej  wyniosły 5,0 mld USD, a wolne środki pieniężne z części motoryzacyjnej wyniosły 3,8 mld USD.

GM zakończyło kwartał bardzo dobrą płynnością osiągniętą na działalności motoryzacyjnej  w wysokości 39,7 mld USD. Środki pieniężne oraz ich ekwiwalenty, łącznie ze środkami Canadian Health Care Trust o ograniczonej możliwości dysponowania, wyniosły 33,8 mld USD w porównaniu do 30.6 mld USD na koniec pierwszego kwartału 2011 roku.

Na podstawie bieżących prognoz GM oczekuje, że skorygowany EBIT w drugiej połowie 2011 roku będzie nieznacznie niższy niż w pierwszej połowie, a w całym 2011 roku skorygowany EBIT wskazywać będzie na znaczną poprawę w porównaniu do 2010 roku.

„Nasze zyski oraz przepływy pieniężne są stabilne. Zamierzamy kontynuować pracę w oparciu o silne marki, wspaniałe produkty oraz dźwignię operacyjną, w celu osiągnięcia rentownego wzrostu na całym świecie”, powiedział Dan Ammann, wiceprezes i dyrektor finansowy.

Źródło: Chevrolet, informacja Mototarget.pl

Tagi: »

Napisz co myślisz

Re: GM o 89% w górę

Zaloguj się