“Iskierka” dla dzieci z Wiosek SOS

Czwartek 18 sierpień 2011 - Kategoria: Aktualności

"Iskierka" dla dzieci z Wiosek SOSChevrolet Poland przekazał Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w Polsce klucze do Chevroleta Sparka LT 1.2 l w kolorze Olympic White. To już trzeci samochód podarowany Stowarzyszeniu przez Chevroleta w Polsce i 51. auto przekazane do tej pory przez Chevrolet Europe.

„Chevrolet od 100 lat produkuje samochody, które maja towarzyszyć ludziom w ich codziennym życiu. Dlatego też takie chwile, jak przekazanie samochodu, który będzie służył dzieciom z Wiosek SOS, są dla nas szczególnie radosne” – powiedział Maciej Całka, dyrektor sprzedaży Chevrolet Poland.

W marcu SOS Wioski Dziecięce w Siedlcach i Karlinie otrzymały Chevrolety Cruze. Samochody te wykorzystywane są przez pracowników i matki SOS, ułatwiają codzienne funkcjonowanie, pozwalają dowieźć dzieci na zajęcia czy do lekarza oraz dotrzeć do rodzin objętych kompleksową pomocą i wsparciem w ramach profilaktycznych Programów Umacniania Rodziny.

„To dla nas niezwykle cenna pomoc” – mówi Barbara Rajkowska, prezes Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. „Chevrolety, które otrzymaliśmy w marcu wielokrotnie się nam przydały. Przykładem tego może być przypadek Idy z Siedlec, która mogła odwiedzić oddalone od jej obecnego miejsca zamieszkania, interesujące ją szkoły i podjąć decyzję na temat dalszej ścieżki edukacji”.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce zajmuje się niesieniem pomocy dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej oraz zagrożonym jej utratą. W Polsce Stowarzyszenie istnieje już od 27 lat i w tej chwili ma pod opieką ponad 1 250 dzieci.

Europejska współpraca pomiędzy Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce a spółką Chevrolet Europe została zawarta i ogłoszona 29 września – w przeddzień Salonu Motoryzacyjnego 2010 w Paryżu. W jej ramach do 3 listopada 2011 r., czyli do dnia, kiedy przypada rocznica setnych urodzin Chevroleta, 100 nowych Chevroletów zostanie przekazanych na rzecz stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Europie, Uzbekistanie, RPA, Lesotho i Izraelu.


Chevrolet Europe zapewni SOS Wioskom Dziecięcym łącznie 100 samochodów, w tym: 20 miejskich Sparków, 20 Aveo hatchback, 20 kompaktowych Cruze’ów, 20 vanów Orlando oraz 20 SUV-ów Captiva.

Źródło: Chevrolet, informacja Mototarget.pl

Tagi:

Napisz co myślisz

Re: “Iskierka” dla dzieci z Wiosek SOS

Zaloguj się