Udany występ Kosiniaka na ulicznym torze w Niemczech

Piątek 19 sierpień 2011 - Kategoria: Aktualności

Udany występ Kosiniaka na ulicznym torze w NiemczechTarnowianin Patryk Kosiniak wywalczył kolejne punkty w niemieckiej edycji motocyklowego pucharu markowego Yamaha R6-Dunlop Cup, finiszując na jedenastym miejscu w szóstym wyścigu sezonu na ulicznym torze Scheizer Dreieck.Historyczna, licząca blisko cztery kilometry długości uliczna trasa Scheizer Dreieck znajduje się w pobliżu miejscowości Schleiz w niemieckiej Turyngii. Kosiniak wrócił tam do walki w pucharze Yamaha R6 Dunlop Cup po tym, jak dwa tygodnie wcześniej wywalczył podium w wyścigu mistrzostw Polski klasy Junior Superstock 600 w czeskim Moście.

Szóstą rundę sezonu „Kosa” rozpoczął od dziesiątego pola startowego w sobotnich kwalifikacjach w stawce aż trzydziestu czterech zawodników. Reprezentant zespołu Artman Racing w niedzielę dowiózł do mety świetne, jedenaste miejsce, sięgając po kolejne w tym roku punkty w Yamaha R6 Dunlop Cup. Wszystko to w strugach ulewnego deszczu, który spadł tuż przed wyścigiem.

Na podium, na oczach ponad trzydziestu tysięcy kibiców, stanęli; Niemiec Danny Martz, Kanadyjczyk Matthew Binns oraz zdobywczyni pole position Lucy Glockner, zaś lider tabeli, Jesko Rafiin, był ósmy. Po sześciu z ośmiu rund, 22-letni Kosiniak zajmuje osiemnaste miejsce w klasyfikacji generalnej, z dorobkiem trzynastu punktów i najlepszym finiszem – dziesiątym miejscem w pierwszym wyścigu, na torze Lausitz. Przedostatnia runda odbędzie się już za dwa tygodnie na austriackim torze Red Bull Ring.

Patryk Kosiniak: „Schleiz to historyczne miejsce ze wspaniałą atmosferą i ogromną ilością kibiców. Jako tor uliczny, nie należy on jednak do najbezpieczniejszych. Jest też bardzo szybki, a co za tym idzie, wymagający fizycznie. W ostatnich minutach kwalifikacji byłem szósty i jechałem po jeszcze lepszy wynik, ale problem z zapowietrzonym hamulcem sprawił, że przestrzeliłem ostatni zakręt i straciłem trochę czasu. Ostatecznie spadłem na dziesiąte pole startowe, ale do drugiego zawodnika traciłem jedynie dziewięć dziesiątych sekundy i byłem zadowolony. Przed wyścigiem spadł deszcz i choć dzięki temu rywalizacja była mniej męcząca fizycznie, to jednak wcale nie było łatwo. Rywale „zamknęli” mnie po starcie i straciłem kilka miejsc, ale szybko odrobiłem pozycje, a przez resztę wyścigu jechałem spokojnie, aby dowieźć do mety punkty. W takich warunkach łatwo o błąd, dlatego wolałem nie ryzykować na ostatnich kółkach. Jestem jednak zadowolony i czekam już na kolejną rundę w Austrii.”

Źródło: Media4Racing, informacja Mototarget.pl

Tagi:

Napisz co myślisz

Re: Udany występ Kosiniaka na ulicznym torze w Niemczech

Zaloguj się