150-konna Honda Civic we Frankfurcie

Wtorek 20 wrzesień 2011 - Kategoria: Aktualności

150-konna Honda Civic we FrankfurcieHonda zaprezentuje nowy model Civic podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie, który odbędzie się we wrześniu.Nowa Honda Civic została stworzona specjalnie dla rynku europejskiego i będzie oferowana w pięciodrzwiowej wersji hatchback. Samochód będzie konkurował w segmencie C, a do europejskich salonów dotrze na początku 2012 roku.

Jednostka napędowa i-DTEC, którą zastosowano w nowej Hondzie Civic oferuje wyjątkowe połączenie wysokiej wydajności i niskiej emisji spalin. Silnik i-DTEC o pojemności 2,2 litra w połączeniu z udoskonalonym pakietem aerodynamicznym pozwolił na osiągnięcie mocy 150 KM i uzyskanie emisji jedynie 110 g/km CO2.

Dokładna analiza wydajności silników pozwoliła Hondzie na zastosowanie wielu udoskonaleń. Poprawiono przepływ oleju przez silnik, natomiast przy jego budowie zastosowano materiały zmniejszające tarcie ruchomych części. Samochód jest wyposażony w manualną skrzynię biegów i technologię Idle stop, która pozwala obniżyć emisję dwutlenku węgla o 5 g/km.

Honda dodatkowo skupiła szczególną uwagę na wyglądzie nowego Civica. Dopracowano aerodynamikę w celu zmniejszenia oporów powietrza i poprawienia stabilności samochodu przy osiąganiu wysokich prędkości.

Kierownik ds. rozwoju silnika, Katsushi Watanabe: „Aby osiągnąć dobry wynik emisji CO2 należało zoptymalizować każdy aspekt samochodu. Zmniejszenie emisji spalin było naszym głównym celem i mogę z dumą powiedzieć, że osiągnęliśmy wyznaczony cel bez uszczerbku na osiągach silnika. Chcemy aby nasi klienci dobrze bawili się podczas jazdy tym samochodem.”

Źródło: Honda, informacja Mototarget.pl


Tagi: »

Napisz co myślisz

Re: 150-konna Honda Civic we Frankfurcie

Zaloguj się