Nowa Honda CBR1000RR Fireblade

Wtorek 20 wrzesień 2011 - Kategoria: Aktualności

Nowa Honda CBR1000RR FirebladeChoć przyszły rok jest dwudziestoleciem modelu CBR, póki co przynosi on jedynie kosmetyczne zmiany w nowej wersji sportowego motocykla Hondy.Nowiutka Honda CBR1000RR Fireblade 2012 znajduje się obecnie w Hongkongu, gdzie wkrótce odbędzie się jej premiera. Jak na razie motocykl jest jeszcze wersją demonstracyjną, więc być może do czasu premiery nastąpi kilka zmian. Nadal nie jest znana specyfikacja sportowego jednośladu, ale pojawiły się oficjalne zdjęcia, na których ciężko odnaleźć większe modyfikacje.

Design nowego Fireblade’a nawiązuje do wcześniejszych modeli CBR. Przednia owiewka stała się mniej zaokrąglona, a reflektory przybrały bardziej kanciasty kształt. Inżynierowie Hondy zastosowali również nieco inne wloty powietrza, które nadają motocyklowi bardziej sportowy wygląd. Firma Showa wyposażyła litrowy jednoślad w wysokiej klasy zawieszenie z możliwością pełnej regulacji z przodu i z tyłu. Dodatkowego smaczku dodają zgrabnie zaprojektowane dwunastoramienne felgi. Tym razem motocykl otrzymał w pełni elektroniczne zegary.

Krążą pogłoski, iż Honda CBR1000RR Fireblade w specyfikacji 2012 została wyposażona w system C-ABS nowej generacji, kontrolę trakcji oraz dwusprzęgłową skrzynię biegów rodem z modelu RC212V z MotoGP. Póki co w wersji demonstracyjnej drogowego superbike’a nie ma żadnej z wymienionych nowinek, jednak do premiery jeszcze pozostało trochę czasu i być może japoński producent przygotuje coś ekstra na dwudziestą rocznicę modelu CBR.

Źródło: Two Wheels, informacja Mototarget.pl

Tagi:

Napisz co myślisz

Re: Nowa Honda CBR1000RR Fireblade

Zaloguj się