Hondy zdominowały Grand Prix Czech

Środa 21 wrzesień 2011 - Kategoria: Aktualności

Hondy zdominowały Grand Prix CzechCasey Stoner wygrał Grand Prix Czech na torze w Brnie, czyli jedenastą rundę motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP, odnosząc jednocześnie swoje szóste zwycięstwo w tym sezonie i umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnili włoscy zawodnicy Hondy, Andrea Dovizioso i Marco Simoncelli.

Jeszcze w sobotę najlepszym tempem na torze w Brnie popisywał się inny reprezentant ekipy Repsol Honda, mianowicie Dani Pedrosa, który był najszybszy na treningach wolnych, a następnie sięgnął po pierwsze pole startowe. 25-latek zaliczył jednak upadek na trzecim z dwudziestu dwóch okrążeń i nie dojechał do mety.

Po znalezieniu odpowiednich ustawień motocykla w niedzielę rano, Casey Stoner był gotowy do walki o zwycięstwo. Po upadku Pedrosy natychmiast wysunął się na prowadzenie i kontrolując sytuację, odskoczył rywalom na blisko osiem sekund.

Włoski pojedynek o drugie miejsce wygrał Andrea Dovizioso, który na pięć okrążeń przed metą podkręcił tempo i odskoczył od finiszującego na trzeciej pozycji Marco Simoncelliego (San Carlo Honda Gresini), dla którego było to pierwsze podium w tym sezonie. Jednocześnie po raz pierwszy w tym roku całe podium MotoGP zdominowali kierowcy Hondy.

Czwarte i piąte miejsce przypadło zawodnikom Yamahy. Jorge Lorenzo w pierwszej części wyścigu jeszcze utrzymywał tempo Stonera, jednak z każdym kolejnym okrążeniem tracił do niego dystans i pozwolił wyprzedzić się rywalom, zachowując tylko czwarte miejsce. W przypadku obecnego mistrza świata nie jest to dobry rezultat, gdyż jego strata do Stonera wzrosła już do 32 punktów. Ben Spies szczęśliwie wywalczył piąte miejsce. Amerykanina stale gonił Valentino Rossi na Ducati i gdyby wyścig potrwał jedno lub dwa okrążenia dłużej, Spies byłby w poważnych tarapatach. Włoski motocyklista wywalczył szóste miejsce, między innymi dzięki nowym podzespołom jakie przygotowało Ducati na rundę Brnie. Wyniki Rossiego diametralnie poprawiły się dzięki sporym zmianom w jego Desmosedici.

Pięć pierwszych miejsc klasyfikacji generalnej:

1. Casey Stoner (Honda) – 218
2. Jorge Lorenzo (Yamaha) – 186
3. Andrea Dovizioso (Honda) – 163
4. Valentino Rossi (Ducati) – 118
5. Dani Pedrosa (Honda) – 110

Źródło: Media4Racing, informacja Mototarget.pl

Tagi: »

Napisz co myślisz

Re: Hondy zdominowały Grand Prix Czech

Zaloguj się