Aerodynamiczny sukces Chevroleta

Czwartek 22 wrzesień 2011 - Kategoria: Aktualności

Aerodynamiczny sukces ChevroletaJohn „Moose” Bednarchik i Suzanne „Suzy” Cody nie są typowymi inżynierami. On dostał drugą szansę w życiu, po tym jak prawie zmarł na atak serca w wieku 33 lat. Ona ma niebieskie włosy i jeździ Camaro. Co ich łączy? Wspólnie stworzyli sylwetkę jednego z najoszczędniejszych Chevroletów średniej wielkości w historii – modelu Malibu 2013.

Kształt nowego modelu Malibu został precyzyjnie opracowany, a jego wygląd zewnętrzny uległ sporej zmianie. Jest to jednak powód do dumy, gdyż udoskonalenia aerodynamiczne pozwolą klientom na przejechanie dodatkowych 4 kilometrów na autostradzie.

Bednarchik, który jest głównym inżynierem w dziale aerodynamiki, nadał Malibu zupełnie nowe kształty poprawiające efektywność i aerodynamikę. Od czasu ataku serca John stracił na wadze, a w celu jej utrzymania musiał zacząć stosować rygorystyczną dietę. W jego przypadku nie inaczej jest w pracy. Wszystko musi być „zapięte na ostatni guzik”, dlatego po czterech latach rozwoju i ponad 400 godzinach spędzonych na testach w tunelu aerodynamicznym, Bednarchik osiągnął w modelu Malibu najniższy opór powietrza w średniej klasie samochodów Chevroleta w ciągu ostatnich 100 lat. Jest to ogromny sukces, tym bardziej, że pokonanie oporów powietrza może pozwolić na zaoszczędzenie aż jednej trzeciej paliwa przy prędkościach autostradowych.

John Bednarchik wraz z Suzanne Cody ciężko pracowali nad poprawą wydajności nowego Chevroleta, często poświęcając swój wolny czas. Nic więc dziwnego, że inżynierowie stale podkreślają, iż osiągnięcie celu nie było łatwe. Niejednokrotnie należało badać jeden element kilkadziesiąt razy, aż można było uznać go za dopracowany.

Nowy model Malibu będzie sprzedawany w ponad stu krajach na całym świecie. W Ameryce Północnej będzie dostępny w wersjach LS, LT, ECO i LTZ. Produkcja Malibu w Stanach Zjednoczonych ma rozpocząć się w 2012 roku.

Źródło: Chevrolet, informacja Mototarget.pl

Tagi:

Napisz co myślisz

Re: Aerodynamiczny sukces Chevroleta

Zaloguj się