Moto.net.pl - Kleemann GTK Concept, czyli nowy pomysł na Mercedesa SLK
   Na stronie znajduje się:
   2723 zdjęc oraz 62 filmĂłw.  


  

      Aktualności
      Galerie
      Tuning
      Cars & Girls
      Dziewczyny
      Tapety na pulpit
      Lowrider
      Car Audio
      Drift
      Zloty
      Modele
      4x4
      Video

      Katalog stron
      Strona główna
      Szukaj
      Linki
      Banery i buttony
      Dla webmasterĂłw
      Redakcja
      Ogłoszenia Dębica


Kleemann GTK Concept, czyli nowy pomysł na Mercedesa SLK


Koncepcyjny model znanego duńskiego tunera Mercedesa daleko wykracza poza typowe przeróbki mechaniczne i optyczne. To zupełnie nowy pomysł na Mercedesa SLK, dodajmy prezentujący się wspaniale.

Choć dla postronnych obserwatorów marka Kleemann brzmi egzotycznie i nie jest tak znana jak Brabus, czy Lorinser, to przerobione Mercedesy z logo tunera należą do najszybszych na świecie. To właśnie Kleemann na bazie klasy E zyskał w 2002 roku tytuł najszybszego sedana na świecie osiągając 338 km/h!
Koncept GTK powstał w oparciu o seryjnego roadstera SLK 55 AMG. Silnik wyposażono w kompresor produkcji tunera, dzięki czemu moc auta wzrosła do 540 KM, a maksymalny moment obrotowy wzrósł do 700 Nm. Pierwsza "setka" pojawia się na liczniku już po 3,7 sekundy (o 1,2 sekundy szybciej od seryjnego SLK 55 AMG). Kleemann nie zdecydował się na zdjęcie ogranicznika prędkości maksymalnej, z tą różnicą że granice 250 km/h podniesiono do 300 km/h. O skuteczne wytracanie prędkości dba sportowy układ hamulcowy z 8-tłoczkowymi tarczami z przodu o średnicy 380 mm i 4-zaciskowymi z tyłu, o średnicy 345 mm.
Jednak w przypadku GTK to nie przyrost mocy i osiągi robią największe wrażenie. Tuner niemal od podstaw przebudował nadwozie SLK serwując mu nowe uwypuklone błotniki, oraz zmieniony pas przedni i tylny. Dzięki tym modyfikacjom wygląd SLK zyskał nowe oblicze. Niestety Kleemann GTK pozostanie tylko autem koncepcyjnym zbudowanym w jednym egzemplarzu - wielka szkoda.

Rozmiar: 43519 bajtów

Rozmiar: 45272 bajtów

Źródło: KLeemann, Informacja Mototarget

Losowa galeria:
Dziewczyny


© Copyright 2002 - 2011 by Moto.net.pl